Gotovo nam bo v lepem spominu ostala odlična pica, ki smo jo spekli kar na vročih kamnih. Preizkusili samo se v vožnji s čolnom in tako smo poleg rekreacije lahko občudovali čudovite lepote, ki nam jih ponuja prekrasna reka Soča.
Vsak dan smo jedli okusen domač kruh, ki smo ga v saču sami pripravili. Ko je bila vročina prehuda smo se shladili v ledeno mrzli Soči. Za večerni ogenj smo porabili kar nekaj časa, saj smo hlode, ki smo jih izvlekli po strmem pobočju morali še razžagati in razklati. Vse delo pa je bilo poplačano, ko smo zvečer ob prijetnem gretju plamenov peli skavtske pesmi in se igrali zanimive igre.
Tretji skavtski zakon se glasi: »Skavt pomaga bližnjemu in naredi vsak dan vsaj eno dobro delo«. V duhu tega zakona smo nekaj svojega časa namenili služenju drugim – nudili smo pomoč pri čiščenju okolice hiše in spravljanju drv, našim takratnim sosedom.
Seveda pa ne smemo pozabiti nočnih straž in kraje zastave. To je bilo nekaterim bolj drugim pa manj všeč. Nočna straža poteka v parih, ki se vsaki dve uri zamenjajo. Naloga straže je, da varujejo ponos čete – zastave. Pogosto se namreč zgodi, da skavti iz drugih stegov skušajo ponoči ukrasti zastave. Če se to zgodi morajo naslednje jutro vsi udeleženci tabora narediti odkupnino, ki jim jo določijo napadalci.
V sklopu tabora smo se udeleženci sami, brez voditeljev, odpravili na potep na Most na Soči. Med potjo smo se še bolj povezali, se zabavali, fotografirali in doživeli mnogo pustolovščin. Ta tabor je bil poseben, ker sta na njem dva skavta dala obljubo in s tem postala del naše velike skavtske družine. Kot simbol te prisege sta prejela vsak svojo rutko v barvah našega Srečkovega stega.
Ta čudoviti teden pa smo zaključili z manjšo pogostitvijo, ki smo jo pripravili staršem, ko so nas ti prišli iskat. Preden smo se poslovili smo posekali jambor in vsak si je za spomin od njega odžagal košček lesa. Bilo je res supeer! :D
Strpna bowha
Fotogalerija: IV tabor v srednjem Posočju